СветСвет.Портал

Јужнокорејскиот претседател бара масовно тестирање на Ковид-19

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-Ин предложи денеска да се направат колку е можно повеќе тестови, поради зголеменото ширење на коронавирусот во земјата.

Back to top button
Close
Close