Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јужнокорејски брод разорувач вплови во Ормутски Теснец

Јужнокорејски брод разорувач „Чои Јанг“ денеска вплови во Ормутски Теснец, за да изврши притисок врз Иран за ослободување на вчера задржаниот танкер што пловеше под знаме на Јужна Кореја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close