0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Јужноафрикански сој на коронавирусот сè уште не е детектиран во земјава

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас сè уште не е детектиран, а околу седумдесет проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа недела ги очекуваме и резултатите од лабораторијата во МАНУ, се од британскиот сој, изјави вечерва министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close