СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Јужна Кореја со нови мерки поради третиот бран со Ковид-19

Во Јужна Кореја се забрануваат приватните собири на повеќе од четири лица во целата земја, а во Сеул се воведуваат правила за социјална дистанца

Back to top button
Close
Close