СветСвет.Портал

Јужна Кореја: Локалните преносители би можеле да бидат поопасни од новите видови на коронавирус

Јужнокорејски здравствени официјални претставници соопштија денеска дека откриле локални преносители на нови видови на коронавирусот, поради што се појавил страв дека тие трансмисии се многу позаразни од мутираните видови кои се појавија во Велика Британија и Јужна Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close