0_Спорт.ПорталФудбал

Јувентус сè уште му нема понудено нов договор на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала сè уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, објави „Калчо Меркато“.

Торино, 19 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала сè уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, објави „Калчо Меркато“.

Актуелниот договор со 26-годишниот Аргентинец се пресметува до јули 2022 година, но самиот напаѓач повеќе пати навести дека не би имал ништо против да го смени тимот.

Претходно во медиумите имаше информација дека Дибала сака да се пресели во Англија.

Оваа сезона во Серија А, Аргентинецот сè уште не влегол на теренот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close