0_Спорт.ПорталФудбал

Јувентус е заинтересиран за Донарума, Рајола остварил средба со Паратичи

Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус покажува интерес за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, објави „Ла Газета дело Спорт“.

Торино, 15 април 2021 (МИА) – Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус покажува интерес за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, објави „Ла Газета дело Спорт“.

Агентот на 22-годишниот играч Мино Рајола го посети Торино и се состана со спортскиот директор на „бјанконерите“ Фабио Паратичи, со кого, меѓу другите теми, разговараше за ситуацијата со Донарума.

„Росонерите“ и Донарума сè уште не можат да се договорат за продолжување на договорот – клубот му нуди на Италијанецот плата од осум милиони евра годишно, агентот на Донарума бара 12 милиони.

Доколку голманот не го продолжи договорот ова лето, Јувентус ќе започне да презема конкретни активности за реализирање на трансферот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close