0_Македонија.ПорталОпштество

Утрово најстудено во Берово

Утрово е најстудено во Берово, -6 степени, а максимални четири се измерени во Дојран.

Скопје, 13 февруари 2020 (МИА) – Утрово е најстудено во Берово, -6 степени, а максимални четири се измерени во Дојран.

Според УХМР, -5 е во Лазарополе и Маврово, -4 во Скопје Петровец, -3 во Тетово, -2 во Скопје Зајчев Рид, Струмица, Штип, Прилеп, Битола, Крива Паланка, Претор, Демир Капија и Крушево, -1 во Охрид и Куманово и еден степен во Гевгелија.

Времето е ведро и претежно тивко. Во текот на денот ќе биде сончево со максимална температура од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево со температура до 12 степени. мч/

Back to top button
Close
Close