0_Македонија.ПорталОпштество

Утринска магла по котлините, преку ден топло со температури до 19 степени

Во поголем дел од државата утринава е ведро со слаб ветер од променлив правец. Во западните и северните делови има умерена до значителна облачност, а по котлините и слаба магла. Магла со намалена видливост има во делови од Полошката и Скопската котлина и во Демир Капија.  Според Управата за хидрометеоролошки работи, утринава најстудено е во Берово и Лазарополе каде се измеренеи -2 степена

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close