ЕвропаНекатегоризирано

Утре видео средба Макрон-Меркел-Зеленски за тензиите со Русија

„Ние го правиме сето ова за да избегнеме ескалација и да ги намалиме тензиите. Загрозен е суверенитетот на Украина. Сите наши напори се поддршка за украинскиот суверенитет“, нагласи Елисејската палата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close