Временска прогнозаМКД

Утре умерена облачност и слаб ветер

Времето утре во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер, информираат од УХМР.

Back to top button
Close
Close