ЕвропаЕвропа.Портал

Утре тројца починати од коронавирус во Италија, вкупно 17

Уште три лица починаа како последица на коронавирусот во Италија, со што бројот на жртвите во земјата се зголеми на 17, соопшти Агенцијата за цивилна заштита.

Рим, 27 февруари 2020 (МИА) – Уште три лица починаа како последица на коронавирусот во Италија, со што бројот на жртвите во земјата се зголеми на 17, соопшти Агенцијата за цивилна заштита.

Бројот на потврдени заразени случаи денеска изнесува 650 лица.

Поголемиот број од заразените се од Ломбардија и Венето, во северниот дел на Италија. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close