0_Македонија.ПорталОпштество

Утре сончево, од вторник наоблачување, врнежи и намалување на температурите

Уште утре времето ќе биде стабилно со дополнителен пораст на дневната температура, а од вторник ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close