0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Владата утре ќе одлучува за предлогот за кризна состојба

Владата утре во 08.30 часот ќе одржи седница за предлогот  на  Управувачкиот комитет за воведување кризна состојба во траење од 30 дена поради состојбата со пожарите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close