Скопје

Утре прекин на водоснабдувањето на дел од корисниците во Карпош

Поради уличен дефект на улица „Будимпештанска“ 21б во Карпош, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето на корисниците од улиците „Будимпештанска“, „Петар Драганов“, „Осло“, „Женевска“, „Душко Бојковски“ и „Хашка“.

Скопје, 9 април 2020 (МИА) – Поради уличен дефект на улица „Будимпештанска“ 21б во Карпош, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето на корисниците од улиците „Будимпештанска“, „Петар Драганов“, „Осло“, „Женевска“, „Душко Бојковски“ и „Хашка“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите, информираат од јавното претпријатие Водовод и каналзиација-Скопје. ир/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close