0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Утре и задутре неколку улици во Скопје без струја

Без струја утре од од 8:30 до 15 часот ќе останат корисниците од улицата „Борка Талевски“бр. 26 во Општина Центар.

Скопје, 29 март 2020 (МИА) -Без струја утре од од 8:30 до 15 часот ќе останат корисниците од  улицата „Борка Талевски“бр. 26 во Општина Центар.

Како што соопштија од  Региналниот центар за управување со криси на Град Скопје – РЦУК, прекинот со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Од РЦУК информираат дека без струја во вторник на 31 март од 8:30 до 13 часот ќе останат корисниците од улиците „Никола Добровиќ бр. 1 и 3 и “Народни Херои“ бр. 21, а од 12 до 15:30 часот корисниците од улицата Пушкинова бр. 11 во Општина Кисела Вода. бк/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close