Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Утре генерален штрајк во Грција, денеска прекин на работа на контролорите на летање

Синдикатот на вработените во јавниот сектор, за утре закажа генерален штрајк во Грција, барајќи суштински мерки во справувањето на пандемијата, додека пак денеска, има проблеми во летовите од и кон Грција поради неколкучасовниот прекин на работата на контролорите на летање, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close