Општински вестиСкопје

Утре ќе се изврши втора фаза од авионско прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека втората фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на Градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се изврши на утре во раните утрински часови.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – Градот Скопје ги известува граѓаните дека втората фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на Градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се изврши на утре во раните утрински часови.

– Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, информираат од прес-службата на Град Скопје.

Оттаму ги известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.фф/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close