Општински вестиСкопје

Утре без вода Топанско Поле и Чаир

Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на ул.Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), утре прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите: Топанско Поле и Чаир во општина Чаир.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close