0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Утре без вода корисниците од улицата „Ташко Караџа“ во Скопје

Поради изведување водоводен приклучок Ф-150 на ул. „Габреш“ бр 6, утре без вода ќе бидат корисниците од ул. „Ташко Караџа“.

Скопје, 28 мај 2020 (МИА) – Поради изведување водоводен приклучок  Ф-150  на ул. „Габреш“ бр 6, утре без вода ќе бидат корисниците од ул. „Ташко Караџа“.

Водоснабдувањето, како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите. сст/сп/ 

 

Back to top button
Close
Close