Општински вестиСервисни информацииСкопје

Утре без вода Долна и Горна Матка

Во текот на утрешниот ден без вода ќе бидат корисниците од Долна и Горна Матка поради чистење на резерварот во Матка.

Скопје, 6 април 2021 (МИА) – Во текот на утрешниот ден без вода ќе бидат корисниците од Долна и Горна Матка поради чистење на резерварот во Матка.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 до 13 часот.свс/скс/

Таг
Back to top button
Close
Close