Општински вестиСервисни информацииСкопје

Утре без вода дел од општина Чаир кај Скопски пазар

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека утре без вода ќе останат корисниците од ул. Покриен Пазар, дел од ул. Алберт Станиќ, Евлија Челебија, Самарџиска и Атанас Бабата во општина Чаир.

Скопје, 4 август 2020 (МИА) – Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека утре без вода ќе останат корисниците од ул. Покриен Пазар, дел од ул. Алберт Станиќ, Евлија Челебија, Самарџиска и Атанас Бабата во општина Чаир. Жителите ќе останат без вода поради дефект на вентил на водоводна мрежа на булеварот „Крсте Мисирков“ (Скопски пазар).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на интервенцијата. ир/ац/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close