0_Македонија.ПорталСкопје

Утре без вода дел од корисниците во населбата Автокоманда

Поради уличен дефект на водоводна цевка утре без вода  ќе бидат дел од корисниците во населбата Автокоманда, општина Гази Баба.

Скопје, 8 септември 2020 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводна цевка утре без вода  ќе бидат дел од корисниците во населбата Автокоманда, општина Гази Баба.

Од РЦУК Скопје информират дека утре поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник од ф600мм, на ул.„Петар Горгиев“ бб во населба Автокоманда, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од ул.„Беласица“ и бензиската пумпа „Пуцко Петрол“, а со намален притисок ќе бидат дел од корисниците од населба Автокоманда во време од 9:00 часот до завршување на работата. дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close