ОпштествоСервисни информацииСкопје

Утре без струја жителите на село Варвара

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре, е планиран технички зафат во електро-системот во општина Студеничани во градот Скопје.

Скопје, 10 јуни 2020 (МИА) – Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре, е планиран технички зафат во електро-системот во општина Студеничани во градот Скопје.

Поради зафатот, без електрична енергија ќе останат корисниците од селото Варвара, и тоа во периодот од 09:00-14:00 часот. ир/ац/

Back to top button
Close
Close