0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Утре без струја ќе бидат делови од Карпош

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општина Карпош, соопшти РЦУК. 

Скопје, 20 јануари 2020 (МИА) – Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општина Карпош, соопшти РЦУК.

Без струја во периодот од 08:00 до 15:00 часот ќе бидат корисниците од ул. „Трнодол“, како и дел од корисниците од ул. „Кнез Хадсон“ во општина Карпош. сст/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close