0_Македонија.ПорталСкопје

Утре без струја дел од Општина Сопиште

Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје утре без струја ќе останат дел од корисици од Општина Сопиште.

Скопје, 10 февруари 2020 (МИА) – Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје утре без струја ќе останат дел од корисици од Општина Сопиште.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 9:00 до 14:00 часот ќе останат корисниците од село Чифлик, ул. 7, како и корисниците во потегот од џамијата кон село Барово, Општина Сопиште. дма/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close