СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЈуТјуб ја суспендира телевизијата Скај њуз Австралија поради дезинформации за Ковид-19

ЈуТјуб (YouTube) денеска објави дека на една недела го суспендира телевизискиот канал Скај њуз Австралија Sky News Australia) од својата платформа за размена на видео-снимки поради лажни информации за Ковид-19

Back to top button
Close
Close