0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитика

Усвоени програми за работа на јавни претпријатија, агенции, самостојни управни органи и управни организации

На оваа седница, министерот за здравство Венко Филипче ги запозна членовите на Владата со најновите информации за набавката на мРНА (мРНК) вакцини против КОВИД-19 од производителот Фајзер (Pfizer) односно информираше за продолжувањето на интензивните контакти за набавка и испорака на оваа вакцина, вклучувајќи ги аспектите на постапката за набавка која треба да се спроведе, како и аспекти на регистрација на вакцината во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close