0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Усвоени измените на законите за социјална заштита и за заштита на децата

Собранието на денешната 28-ма седница одлучи по скратена постапка да се носи владиниот Предлог закон за реализација на проектот „Нов Универзитетски клинички центар“ за изградба и ставање во употреба на комплекс на градби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close