0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Усвоена Информацијата за јавен оглас за давање во закуп над три хектари државно земјоделско земјиште

Владата ја усвои Информацијата за давање согласност за распишување јавен оглас за давање во закуп земјоделско земјиште во државна сопственост за површини над три хектари по пат на електронско јавно наддавање, прв за оваа намена во 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close