Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Усвоен во прво читање законот за гаранции за имунитет на поранешниот претседател на Русија

Државната дума на Русија денеска го усвои во прво читање нацрт-законот за гаранции за имунитет на поранешниот претседател на Русија и неговото семејство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close