Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Њусвик: Пентагон создаде досега невидена тајна армија од 60.000 луѓе

Во изминатата деценија Пентагон создаде досега невидена тајна армија од десетици илјади војници, изведувачи и цивили кои дејствуваат под прикритие на терен и во кибер просторот, дознава Њусвик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close