БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Успешно спроведена обука за најдобрите израелски практики за асцелераторски програми за напредни технологии 

Двонеделна обука за пре-асцелераторската програма на PrimePoint Partners за напредни и применети технологии, во која беа презентирани најдобрите израелски практики за асцелераторски програми за напредни технологии, успешно завршија 15 учесници, меѓу кои и многу познати компании.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close