Дописници МКДОпштински вести

Успешно спроведен проектот за селектирање пластичен отпад од земјоделството во општина Зрновци

Здружението за екологија и заштита на животната средина „Еко Тим Исток“ од Кочани успешно го спроведе проектот „Селектирај пластичен земјоделски отпад“ на територијата на општина Зрновци, преку кој се гради систем за правилно постапување и управување со отпадната пластика во земјоделството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close