Дописници МКДОпштински вести

Успешна акција за крводарување во велешката касарна, собрани 24 крвни единици

Во организација на Општинската организација на Црвен крст и Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и Организациската единица во Велес, денеска во касарната „Алексо Демниевски-Бауман“ беше изведе успешна акција за крводарување меѓу припадниците на Армијата во која беа собрани 24 крвни единици. Како што вели за МИА д-р Кире Тодоров од Институтот за трансфузиона медицина-Скопје подрачно одделение во Велес, акција е успешна.

Back to top button
Close
Close