0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваЕкономијаОпштество

Успехот во барањето за бенефициран стаж само ако во Комисијата бидат вклучени експерти од тие области, порачаа МАКАМТРАНС и ГРИТГ

Независниот синдикат на камионските транспортери на Македонија-НСКТМ  МАКАМТРАНС и Независниот синдикат на градежни работници инжинери и трговци во градежништвото-НС ГРИТГ денеска одржаа прес-конференција пред Владата во врска со нивното Барање за Бенефициран стаж на одредени профили на градежни работници, возачи на тешки транспортни возила, машинисти, хирурзи, леари и сите други кои своите работни обврски ги извршуваат во специфични услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close