Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Уште една видео конференција за солидарноста на ЕУ со трети земји за испорака на вакцините

Лидерите на земјите-членки на Европска Унија на утрешната видео конферфенција ќе разговара за солидарноста на ЕУ со трети земји за испорака на вакцините, но не се очекува конкретизација на термините, ниту колкаво количество ќе стигнат на Западен Балкан

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close