0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Уште една успешна ИПАРД2 приказна – фирмите да се охрабрат и да инвестираат во опрема

И земјоделците и компаниите да се охрабрат и да инвестираат во нова механизација, опрема и технологија. Многу е лесно да се дојде до финансиски средства ако се има успешна програма и добар бизнис план, порача сопственикот на фирмата  „Бако Нутс“, Омер Фејзулаи, кој за само 2,5 месеци потпишал договор со Платежната агенција за ИПАРД 2 и реализирал инвестиција вредна 9,144 милиони денари.

Back to top button
Close
Close