Дописници СветСветСвет.Портал

Уште една недела до претседателските избори во САД

Во САД останува уште една недела кампања за претседателските избори на 3 ноември. Според резултатите на голем број анкети, и нивни агрегатори, како „RealClearpolitcs“ на пример, демократскиот кандидат Џо Бајден успеа да ја сочува предноста во однос на Доналд Трамп, како на национално ниво, така и во „колебливите“ држави, од кои зависи изборот на претседател на САД.

Back to top button
Close
Close