СветСвет.Портал

Уште една експлозија во околината на Тенхеран

Силна експлозија одекна од западните делови на поширокото подрачје на иранскиот главен град Техеран, јави денеска државната агенција ИРИБ.

Техеран, 10 јули 2020 (МИА) – Силна експлозија одекна од западните делови на поширокото подрачје на иранскиот главен град Техеран, јави денеска државната агенција ИРИБ.

Минатата недела се случија неколку експлозии во близина на нуклеарни и индустриски постројки.

Агенцијата ИРИБ не даде повеќе информации за причините за денешната експлозија и за можни жртви. јт/зш/

Таг
Back to top button
Close
Close