СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Уште една експлозија во Аден, овојпат во близина на претседателската палата

Уште една силна експлозија одекнала во близина на претседателската палата во јеменскиот град Аден, во која пред неколку часа беа префрлени членовите на новоформираниот владин кабинет, по нападот врз нив на аеродромот во истиот град, пренесоа британските медиуми, повикувајќи се на локалните медиуми и тврдења на двајца очевидци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close