0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Уште два земјотреси во близина на Кушадаси од 4,9 и 5,2 степени

По силниот земјотрес од 7 степени што ги стресе Турција и Грција во 11:51 часот, следуваа земјотреси од 4,9 степени во 13 часот и 5,2 степени во 15,14 часот.

Back to top button
Close
Close