БалканБалкан.Портал

Уште два случаи на Ковид-19 во Романија

Во Романија денеска се потврдени уште два случаи на новиот коронавирус, со што вкупниот број на заразени сега изнесува тројца.

Букурешт, 28 февруари 2020 (МИА) – Во Романија денеска се потврдени уште два случаи на новиот коронавирус, со што вкупниот број на заразени сега изнесува тројца.

Заменик-министерот за здравство на Романија Нелу Татару изјави дека се работи за 45-годишен маж од областа Марамуреш во северниот дел на земјата и 38-годишна жена од градот Темишвар.

Татару информира дека и двајцата неодамна се вратиле од Италија. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close