Svet.SlajderСветСвет.Портал

Уште девет години имаме за да спречиме климатска катастрофа, смета Џон Кери

- Околу 2030 година е времето во кое мора да бидеме на вистинскиот пат за да го запреме нивото на глобално зголемување на температурата за 1,5 степени, изјави Кери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close