0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Уште девет членки на ЕУ се потпишаа на писмото со кое се бара преговори за С. Македонија во март

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Северна Македонија во март 2020-та се збогати со потписите на уште девет други држави членки на ЕУ, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close