ЕвропаЕвропа.Портал

Уште 20 авиони со мировници пристигнаа од Русија во Нагорно-Карабах

Русија вчера испрати 20 авиони со 170 припадници на мировните сили во Нагорно-Карабах, соопшти руското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close