0_Магазин.ПорталСемејство

Урсула фон дер Лајен стана баба

Поранешната германска министерка за одбрана и мајка на седум деца објави фотографија од себе и нејзината внука со хаштаг #ГордаБаба и опис дека станува збор за „магичен миг“. Фон дер Лајен не ги откри името на детето, точниот датум на раѓање и името на родителите. Таа само рече дека добила внука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close