0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

Урсула фон дер Лајен: Секој четврти Европеец добил прва доза вакцина против Ковид-19

Земјите од ЕУ досега искористија 150 милиони дози вакцина против коронавирус од почетокот на вакцинирањето во Унијата на 27 декември 2020 година, соопшти денеска преку Твитер претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close