Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Урнати мостови и еден исчезнат по невремето на грчкиот остров Крит

Силното невреме и обилните врнежи од дожд создадоа сериозни проблеми на грчкиот остров Крит, се урнаа два моста, а од вчера попладне едно лице се води како исчезнато, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close