ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Уредничка на белоруски медиум обвинета за затајување данок

Главната уредничка на независниот белоруски медиум TUT.BY, Марина Золотова е обвинета за затајување данок, соопшти медиумот, наведувајќи дека тоа е измислица во рамките на репресивната акција против медиумите.

Back to top button
Close
Close